KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666174
nr 1466 6174
Berndt Wennström
(f. 1945), Sverige
Oljemålning, "Maria Trappgränd". Signerad, daterad -90. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
Berndt Wennström, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 9 maj 2022
kl 20:13:18
1.000 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
Berndt Wennström
Läs mer om Berndt Wennström